Verslag en Foto’s Frieslandrit.

Al voor 10.00 uur waren Auke en Femmy, Dick en Janny en Paul al in de weer om het club spandoek op te hangen, picknicktafels klaar te zetten en de koffie uit te stallen. Rond tienen sloten Robert, Hans, en Ko aan en kwamen de andere deelnemers binnen druppelen. Daar zaten ook weer wat nieuwe leden bij. Anja met haar Z3 en Bernhard met de A 124 van Mercedes. Hans en Robert namen 34 koffiekopjes en de koffie, op een tafel, mee naar de inschrijving. Twee equipes kwamen er niet uit om het bezoekerscentrum van het Drents Friese Wold te vinden. De navigatie verwees ze steeds de verkeerde kant op zodat ze vanuit het plaatsje Canada ons belden. 10 minuten later zaten ze ook aan de koffie.

Onder warme omstandigheden reden wij verkoelend onder het bladeren dek door het Friese Woud. Van Appelscha via Langedijke naar het adelijke Beesterzwaag. Wat een pracht huizen staan daar. Na een perfecte lunch bij een geweldig broodjeshuis “it snackbearske” aan de hoofdstraat  vertrokken we voor het tweede gedeelte naar het bloten voetenpad. Een mooi recreatiegebied met een wandelroute van 40 minuten. Dat hebben we maar niet gedaan. In de schaduw dronken we daar een koel flesje water om uiteindelijk weer te finishen in Beesterzwaag bij het Skutsche museum. Geweldig om te zien hoe daar de metalen onderdelen in de smederij gemaakt worden, de mast verdikt wordt, de zeilen gerepareerd worden en een thuishaven bied aan de bemanning van het skutsche uit Earnewoude. Ondanks de hitte was het goed om een stuk van deze Friese traditie ook mee te krijgen. Samen met enkele leden van funnoord hebben we er een mooie dag van gemaakt en werden de bezitters van een groene NB fl ook lid bij onze club. Ze hebben hun auto van het Cabriocentrum Nederland. Henk een auto verkocht en wij een lid rijker. Daarnaast zijn er nog enkele deelnemers besmet met het cabriovirus. Wie weet wat dat weer aan verkopen te weeg brengt.

Auke en Femmy bedankt voor de organisatie.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s